Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal medya hesaplarınızı yönetirken müşterileriniz ile ilk iletişiminizi sağlayalım.

Yeni nesil internet teknolojilerinin getirmiş olduğu kullanıcı kolaylığı ve iletişim hızıyla yakalanan eş zamanlı veri paylaşımının izlenebildiği dijital platformdur.

Dünyanın her yanından insanların saniyeler içerisinde iletişim kurmasına aracılık eden sosyal medya, müşterilerine ulaşmak için birçok marka tarafından tercih edilen bir iletişim yoludur. Etkili bir sosyal medya yönetimi ile dijital dünyada markanızın bilinirliğini artırmak, potansiyel müşterilerinize ulaşmak ve oluşturduğunuz kaliteli içerikler ile kendi kitlenizi yaratmanız mümkün.

Bir markanın sosyal medya yönetimi kampanyası ile ürettiği aktüel içerikler ve müşterileriyle olan sürekli diyalogları sayesinde müşterilerin marka ile kurduğu bağ güçlenir.

Geleneksel pazarlama yöntemleri satış yapmaya odaklıdır. Dijital pazarlama alanı ise etkili içerik pazarlama stratejileri ile müşterilere fayda sağlayan düzenli içerikler üreterek onların güvenini kazanır ve doğal yoldan, kalıcı müşteriler edinme olanağı sağlar.

Sosyal Medya Yönetimi

Müşterileriniz ile aranızdaki iletişimin

Başlangıç noktasıyız...

Sosyal Medya Yönetimi - İstatistiki Veriler

Sosyal Medya yönetiminin hedef kitlenize ulaşma ve pazarlama stratejinizdeki önemini istatistiki verilere dayanarak belirtmek gerekirse;
Profesyonel sosyal medya yönetimi ile web site trafiği %89 artabiliyor. İlgili hedef kitleye ulaşım  oranı ise %70 artıyor.
Facebook kullanıcılarının satın alma oranlarının %20’si reklamlar ve kullanıcı yorumlarıdır.
Twitter kullanıcılarının %66’sının takip ettikleri markalardan ürün alma olasılığı ise daha yüksek oluyor.
B2B işletmeleri Linkedin kullanarak müşteri ediniminde %61’e varan oranlarda başarılı olabiliyor.

! Sosyal medyanın gücünü hafife almayın. Doğru planlama ve stratejiler ile yönetilen hesaplarınız sosyal medya mecralarında markanıza değer katar.