Arama Motorlarında Öne Çıkın

SEO

Açılımı; Search Engine Optimization yani, Arama Motoru Optimizasyonu demektir. Google, Yandex, Yahoo gibi arama motorlarında yapılan arama sonucunda internet sitenizin organik olarak üst sıralarda görünmesini sağlar.

Google AdWords Reklamları

Google'ın sunduğu bir reklam hizmetidir. Reklamlar arama motorunda aranan kelimelerle bağlantılı olarak oluşturulur. Google arama sayfasında; arama sonuçlarının en altında, en üstünde ve sağ bölümünde yer alır.

Markanıza Güç Katmak için

Buradayız...

Google AdWords ve SEO arasındaki farklar?

1. Bütçelendirme

AdWords için sürekli bütçe ayırmanız gerekir. SEO için ise bir hedef belirler ve o hedefe ulaşana kadar masraf yaparsınız. Hedefinize ulaştığınızda, harcadığınızdan çok daha fazlasını kazanırsınız.

2. Çalışmalardan Sonuç Alma Süresi

Hız söz konusu olduğunda AdWords çalışmaları SEO’ya oranla çok daha hızlıdır. AdWords reklamları ile birkaç saat içinde üst sıralara ulaşabilirsiniz. SEO çalışmalarından sonuç almanız ise en kısa ihtimalle birkaç ay sürecektir. Sonuçlar sektördeki rekabet oranına göre de değişiklik gösterir.

3. Çalışmalardaki Kalıcılık

SEO AdWords’e oranla daha kalıcıdır. İyi planlanmış SEO çalışmaları ile sürekli olarak üst sıralarda yer alırsınız; AdWords reklamları ise belirlenen kısıtlı zaman dilimi zarfında yayınlanır. Geleceğe yatırım yaparak büyük kazançlar elde etmek ve geniş kitlelere ulaşarak marka bilinirliğinizi arttırmak için SEO çalışmaları; kısa vadede günlük kazançlar elde edebilmek için ise AdWords Reklamları uygundur.

4. AdWords ve SEO Uyumu

Uzun vadeli SEO çalışmalarının yanında AdWords reklamları ile desteklenen web sitenizin yüksek tıklama elde etmesi ve geniş kitlelere hitap ederek ihtiyacınız olan geri dönüşleri alması kaçınılmaz olacaktır.

! Sonuçlar sektördeki rekabet oranına göre de değişiklik gösterir.